Nasza historia

Opieka nad seniorami nie może być tylko rutynowym wykonywaniem działań. Musi być kompleksowym wsparciem, świadczonym fachowo, z wielką odpowiedzialnością i troską. Musi wsłuchiwać się w potrzeby Podopiecznego i dbać o to, by każdy dzień opieki przynosił poprawę jakości życia. Taka dewiza przyświeca nam od początku istnienia i jest gwarantem, że nasze sprawdzone opiekunki będą służyć pomocą każdemu Podopiecznemu.

 

lat doświadczenia na rynku

 

rodziny, które nam zaufały

 

zatrudnionych opiekunek

 

zdobyte certyfikaty

Co nas wyróżnia?


  • Budujemy relacje oparte na zaufaniu, szacunku do drugiego człowieka i prawdziwej serdeczności
  • Nie stosujemy szablonów. Indywidualnie podchodzimy do każdego Podopiecznego dbając o to, by zakres pomocy jak najlepiej odpowiadał jego potrzebom
  • Posiadamy wewnętrzny system kontroli, który gwarantuje wysoką jakość udzielanego wsparcia
  • Nasi opiekunowie troszczą się nie tylko o zdrowie fizyczne, ale także dobre samopoczucie Podopiecznych
  • Zwyczaje, wartości, tradycje panujące w domu podopiecznego zawsze traktujemy z taktownością i pełnym zrozumieniem
  • Nieustannie dbamy o rozwój i podwyższanie kwalifikacji naszych pracowników, by mogli jeszcze lepiej służyć pomocą Podopiecznym

Certyfikaty

Dlaczego warto?

Samarytanin Profesjonalna Opieka Domowa to wieloletnie doświadczenie i wykwalifikowani pracownicy. To współpraca z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie i osobami prywatnymi. Od momentu zaistnienia kierujemy się jasno sprecyzowaną misją, wartościami i wizją pomocy naszym Podopiecznym.

Nasi partnerzy

Referencje

Pani Halina Karczewska

Z powodu choroby mojego męża zwróciłam się do firmy „Samarytanin” o pomoc. Przydzielono mi p. Anię Kołek, która już od pierwszych godzin pobytu zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Czuliśmy się z nią jak w rodzinie. Nawet mój mąż, który był lekarzem i przez 56 lat pomagał ludziom był wprost zachwycony jej profesjonalizmem i  sercem okazywanym mu w ostatnich dniach życia […] Poleciłabym zarówno firmę „Samarytanin” jak i p. Anię każdemu, kto potrzebuje fachowej opieki w życiowej potrzebie.

Pani Justyna Katra

Z usług agencji opiekuńczej „Samarytanin” mam przyjemność korzysta od 2014 roku. Moim zdaniem, jest to najlepsza agencja zapewniająca profesjonalne wsparcie osób starszych. Z najwyższą starannością świadczy usługi w zakresie opieki nad osobami niepełnosprawnymi i starszymi. Współpracuje wyłącznie z osobami sprawdzonymi i gwarantującymi najwyższe standardy opieki. Pani Zofia Śmiglarska, która jest pracownikiem tej agencji, jest osobą doskonale przygotowaną do pracy z osobami przewlekle chorymi. Jest opiekunką, której można zaufać, niezwykle oddaną swej podopiecznej (od stycznia 2015 roku zajmuje się moją mamą, chorą na stwardnienie rozsiane).[…] Jako osoba bardzo rzetelna i pełna empatii, oddana i uczciwa, potrafi dobrze rozeznać potrzeby osoby chorej, a następnie zaspokoić je we właściwy sposób. […] Jesteśmy bardzo zadowoleni z jej pracy.

Pani Bogumiła Szczepańska

Od 2 lat korzystam z pomocy MOPR na której zlecenie pracuje „Samarytanin”. Firma jest sumienną, życzliwą i pamiętającą o ludziach starych. Moja opiekunka Teresa jest cudowną osobą, troskliwą, życzliwą i pracowitą. Życzę innym potrzebującym pomocy, serca i zrozumienia takiego, jak moja pani Teresa z „Samarytanina”.

Pani Celina Marcyś

Pod opieką Profesjonalnej opieki domowej „Samarytanin” jestem od marca 2015. Jestem kobietą starszą i bardzo schorowaną […] bardzo cenię sobie opiekę i pomoc „Samarytanina” za profesjonalizm, dobry kontakt z podopiecznymi i wypełnianie obowiązków w zależności od potrzeb każdego z podopiecznych indywidualnie […] Dziękuję za wszystko.

Pani Joanna Chałańska

Moja siostra zmarła jako 87-letnia schorowana kobieta. Przez blisko pół roku opiekowała się nią pani Jadwiga z firmy Samarytanin. Pragnę wyrazić swą wdzięczność i szacunek za jej niezwykłą sumienność, rzetelność a przede wszystkim fachowość w wykonywaniu obowiązków opiekunki chorej. […] W imieniu rodziny gratuluje agencji „Samarytanin” takich pracowników.

Pani Elżbieta Olejarczyk

Z usług firmy „Samarytanin Profesjonalna Opieka Domowa” korzystałam przez okres około pięciu lat. Początkowo opieki wymagał tylko mój tato, podczas gdy ja byłam w pracy. Gdy i ja zachorowałam, oboje potrzebowaliśmy pomocy. Opieka, jaką otoczyły nas panie z firmy „Samarytanin” zasługuje na najwyższe wyrazy wdzięczności. Wszystkie panie bardzo rzetelnie wykonywały swoją pracę. Jednakże oboje z tatą darzyliśmy szczególną sympatią i wdzięcznością panią Zofię Śmiglarską, która wyróżniała się swoim najwyższej klasy profesjonalizmem, a wykonując swoją pracę okazywała ogrom empatii w stosunku do nas – swoich podopiecznych.

Pan Jan Zaród

Specyfika mojej choroby (Parkinson) narzucała sposób sprawowania opieki. Równolegle z codziennymi czynnościami natury egzystencjalnej konieczne były działania podtrzymujące stan psychiki chorego na odpowiednim poziomie. Firma „Samarytanin”, do której zwróciłem się o pomoc, doskonale poradziła sobie z wymogami jakie niosła opieka. Ze strony kierownictwa mogłem liczyć na życzliwość, zrozumienie i fachowość. Przez cały okres współpracy /2012-2014/ bezpośrednią opiekę realizowała osoba życzliwa i ciepła w swoim odnoszeniu się do podopiecznych. Ponadto wykazywała duże zaangażowanie przy wykonywaniu rutynowych czynności.