Prawie 90% seniorów chce na starość pozostać w domu.
Czy chcesz dać ten komfort swojemu bliskiemu?

Samarytanin Profesjonalna Opieka Domowa zapewnia dopasowaną do potrzeb opiekę w korzystnej cenie. Sprawdź, jak możemy Ci pomóc:

Baza wiedzy

Opiekun seniora to osoba odpowiedzialna, kompetentna, empatyczna, a nade wszystko godna zaufania. Jesteśmy wojewódzkim liderem w znajdowaniu absolutnie najlepszych opiekunów – wszystko po to, by zapewnić seniorom najlepsze wsparcie, a ich rodzinom spokój ducha.

Seniorzy chcą zostać w domu

Według badań Amerykańskiego Stowarzyszenia Emerytów (organizacja pozarządowa zrzeszająca ponad 38 mln członków) prawie 90% respondentów chce zestarzeć się w domu. Nawet, jeśli ich stan zdrowia wymaga codziennej opieki i ciągłego wsparcia osób trzecich, to wciąż przeważająca większość osób starszych – 82%, wybiera pozostanie w domu nad dom opieki lub przeprowadzkę do rodziny.

Najnowsze badania pokazują: opieka domowa jest po prostu lepsza

Korzystanie z opieki domowej przyspiesza powrót do zdrowia po hospitalizacji, zwiększa niezależność, zapewnia większe bezpieczeństwo, pozwala oszczędzać pieniądze i podnosi jakość życia – co ma szczególne znaczenie u pacjentów z zaburzeniami poznawczymi.

Jakość życia
Myślenie i pamięć
Nastrój
Bezpieczeństwo
  • Zadzwoń i porozmawiaj z nami o swojej sytuacji i potrzebach.
  • Umów się na bezpłatną domową konsultację z naszym koordynatorem medycznym, na której dokonamy oceny potrzeb i dopasujemy formę opieki.
  • Po uzgodnieniu warunków, tworzymy plan opieki i zapoznajemy Cię z dedykowanym opiekunem.

Dlaczego opieka domowa Samarytanin?

Naszą misją jest opieka nad osobami starszymi tam, gdzie czują się najlepiej – we własnych domach. Chcemy być dla Ciebie i Twojej rodziny wsparciem i pomocą w delikatnym czasie starości.

Eksperci w opiece

Specjalizujemy się w opiece domowej, by zapewnić seniorom najwyższą jakość życia.

Współpraca z MOPR

Od początku działania jesteśmy partnerem MOPR Kielce.

Dostępni 24/7

Jesteśmy dostępni 24 godzin na dobę, by zapewnić Twojemu bliskiemu opiekę.

Zaufany partner

Samarytanin to zaufany partner lekarzy, pielęgniarek, szpitali.

Holistyczna opieka

Nasze podejście do opieki uwzględnia potrzeby ciała, umysłu i ducha.

Odleżyny to nie problem

Korzystamy z najnowszej wiedzy i narzędzi do terapii przeciwodleżynowej.

Rygorystyczna rekrutacja

Zatrudniamy tylko 1 na 7 aplikujących i zapewniamy ciągły trening.

Brak zobowiązań

Korzystaj z naszej opieki tak długo, jak potrzebujesz.

0 +

Wykwalifikowanych pracowników

ponad 0 +

Wyjątkowych podopiecznych

0

Zdobyte certyfikaty

Jesteśmy pionierami na rynku – nasi klienci to doceniają.

Przeczytaj, jak nas opisują nasi klienci i co sprawia, że Samarytanin zapewnia wyjątkową opiekę domową.

Bogumiła Szczepańska

Od 2 lat korzystam z opieki MOPR na zlecenie którego pracuje Samarytanin. Firma jest sumienna, życzliwa i pamiętająca o osobach starych. Moja opiekunka jest cudowną osobą, troskliwą, życzliwą i pracowitą. Życzę innym takiej pomocy, serca i zrozumienia jak pani Teresa z “Samarytanina”

Halina Karczewska

Z powodu choroby mojego męża zwróciłam się do firmy Samarytanin o pomoc. Przydzielono mi p. Anię Kołek, która już od pierwszych godzin pobytu zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Czuliśmy się z nią jak w rodzinie. Nawet mój mąż, który był lekarzem i przez 56 lat pomagał ludziom był wprost zachwycony jej profesjonalizmem i  sercem okazywanym mu w ostatnich dniach życia. Poleciłabym zarówno firmę Samarytanin jak i p. Anię każdemu, kto potrzebuje fachowej opieki w życiowej potrzebie.

Justyna Katra

Z usług agencji opiekuńczej Samarytanin mam przyjemność korzysta od 2014 roku. Moim zdaniem, jest to najlepsza agencja zapewniająca profesjonalne wsparcie osób starszych. Z najwyższą starannością świadczy usługi w zakresie opieki nad osobami niepełnosprawnymi i starszymi. Współpracuje wyłącznie z osobami sprawdzonymi i gwarantującymi najwyższe standardy opieki.

Joanna Chałańska

Moja siostra zmarła jako 87-letnia schorowana kobieta. Przez blisko pół roku opiekowała się nią pani Jadwiga z firmy Samarytanin. Pragnę wyrazić swą wdzięczność i szacunek za jej niezwykłą sumienność, rzetelność a przede wszystkim fachowość w wykonywaniu obowiązków opiekunki chorej. W imieniu rodziny gratuluje firmie Samarytanin takich pracowników.