Główna

Zapytaj nas o możliwość refundacji usług przez MOPR
Więcej aktualnośći

Jakość usług potwierdzona certyfikatem ISO

Opieka elastyczna i wytchnieniowa

Opieka całodobowa

Usługi pielęgniarskie

Zabiegi rehabilitacyjne

Wsparcie psychologiczne i terapia logopedyczna

Wiemy, jak to jest – też to przeszliśmy.

Choroba. Nowotwór. Starość. Strach. Niepewność. Dezorganizacja życia. Wkradły się w życie naszych bliskich niespodziewanie, zabierając ze sobą sprawność, wymuszając pomoc w najprostszych czynnościach. Własne doświadczenia z niesamodzielnymi bliskimi sprawiły, że powstał Samarytanin – ponieważ sami nauczyliśmy się, jak ważne jest mądre towarzyszenie i wsparcie, gdy bliskim zaczyna brakować sił. Nasze próby, błędy i doświadczenia pozwoliły dokładnie określić, jaka powinna być najlepsza opieka nad niesamodzielnym członkiem rodziny. I za tym ideałem podążamy do dziś.

Gdy nie możesz być cały czas przy Twoim bliskim, na pewno chcesz być przekonany, że jest on bezpieczny, zaopiekowany, nakarmiony, wypielęgnowany. Że nie czuje się samotny. Że jest przy nim ktoś, kto potrafi go wesprzeć w codziennym funkcjonowaniu.

Czy chcesz mieć taką pewność już dzisiaj?

lat doświadczenia na rynku

rodziny, które nam zaufały

zatrudnionych opiekunek

zdobyte certyfikaty

Nasi partnerzy

Referencje

Pani Halina Karczewska

Z powodu choroby mojego męża zwróciłam się do firmy „Samarytanin” o pomoc. Przydzielono mi p. Anię Kołek, która już od pierwszych godzin pobytu zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Czuliśmy się z nią jak w rodzinie. Nawet mój mąż, który był lekarzem i przez 56 lat pomagał ludziom był wprost zachwycony jej profesjonalizmem i  sercem okazywanym mu w ostatnich dniach życia […] Poleciłabym zarówno firmę „Samarytanin” jak i p. Anię każdemu, kto potrzebuje fachowej opieki w życiowej potrzebie.

Pani Justyna Katra

Z usług agencji opiekuńczej „Samarytanin” mam przyjemność korzysta od 2014 roku. Moim zdaniem, jest to najlepsza agencja zapewniająca profesjonalne wsparcie osób starszych. Z najwyższą starannością świadczy usługi w zakresie opieki nad osobami niepełnosprawnymi i starszymi. Współpracuje wyłącznie z osobami sprawdzonymi i gwarantującymi najwyższe standardy opieki. Pani Zofia Śmiglarska, która jest pracownikiem tej agencji, jest osobą doskonale przygotowaną do pracy z osobami przewlekle chorymi. Jest opiekunką, której można zaufać, niezwykle oddaną swej podopiecznej (od stycznia 2015 roku zajmuje się moją mamą, chorą na stwardnienie rozsiane).[…] Jako osoba bardzo rzetelna i pełna empatii, oddana i uczciwa, potrafi dobrze rozeznać potrzeby osoby chorej, a następnie zaspokoić je we właściwy sposób. […] Jesteśmy bardzo zadowoleni z jej pracy.

Pani Bogumiła Szczepańska

Od 2 lat korzystam z pomocy MOPR na której zlecenie pracuje „Samarytanin”. Firma jest sumienną, życzliwą i pamiętającą o ludziach starych. Moja opiekunka Teresa jest cudowną osobą, troskliwą, życzliwą i pracowitą. Życzę innym potrzebującym pomocy, serca i zrozumienia takiego, jak moja pani Teresa z „Samarytanina”.

Pani Celina Marcyś

Pod opieką Profesjonalnej opieki domowej „Samarytanin” jestem od marca 2015. Jestem kobietą starszą i bardzo schorowaną […] bardzo cenię sobie opiekę i pomoc „Samarytanina” za profesjonalizm, dobry kontakt z podopiecznymi i wypełnianie obowiązków w zależności od potrzeb każdego z podopiecznych indywidualnie […] Dziękuję za wszystko.

Pani Joanna Chałańska

Moja siostra zmarła jako 87-letnia schorowana kobieta. Przez blisko pół roku opiekowała się nią pani Jadwiga z firmy Samarytanin. Pragnę wyrazić swą wdzięczność i szacunek za jej niezwykłą sumienność, rzetelność a przede wszystkim fachowość w wykonywaniu obowiązków opiekunki chorej. […] W imieniu rodziny gratuluje agencji „Samarytanin” takich pracowników.

Pani Elżbieta Olejarczyk

Z usług firmy „Samarytanin Profesjonalna Opieka Domowa” korzystałam przez okres około pięciu lat. Początkowo opieki wymagał tylko mój tato, podczas gdy ja byłam w pracy. Gdy i ja zachorowałam, oboje potrzebowaliśmy pomocy. Opieka, jaką otoczyły nas panie z firmy „Samarytanin” zasługuje na najwyższe wyrazy wdzięczności. Wszystkie panie bardzo rzetelnie wykonywały swoją pracę. Jednakże oboje z tatą darzyliśmy szczególną sympatią i wdzięcznością panią Zofię Śmiglarską, która wyróżniała się swoim najwyższej klasy profesjonalizmem, a wykonując swoją pracę okazywała ogrom empatii w stosunku do nas – swoich podopiecznych.

Pan Jan Zaród

Specyfika mojej choroby (Parkinson) narzucała sposób sprawowania opieki. Równolegle z codziennymi czynnościami natury egzystencjalnej konieczne były działania podtrzymujące stan psychiki chorego na odpowiednim poziomie. Firma „Samarytanin”, do której zwróciłem się o pomoc, doskonale poradziła sobie z wymogami jakie niosła opieka. Ze strony kierownictwa mogłem liczyć na życzliwość, zrozumienie i fachowość. Przez cały okres współpracy /2012-2014/ bezpośrednią opiekę realizowała osoba życzliwa i ciepła w swoim odnoszeniu się do podopiecznych. Ponadto wykazywała duże zaangażowanie przy wykonywaniu rutynowych czynności.