0

xanax alprazolam online http://livepixelsphotography.com/sitemap-pt-post-2011-03.xml Przyszło lato! Chociaż obecnie lipiec nas nie rozpieszcza, mamy już za sobą (i prawdopodobnie jeszcze będziemy mieć) upalne dni, w których temperatura zachęca raczej do kąpieli w przyjemnie chłodnym morzu czy do spokojnego spaceru nad brzegiem jeziora, niż do siedzeniu w duchocie miast.

Przy wysokich temperaturach nawet osoby w sile wieku narażone są na odwodnienie, a co dopiero seniorzy, u których problemy związane z gospodarką wodno-elektrolitową stanowią duże wyzwanie. Przygotowując się do fali upałów warto wiedzieć, w jaki sposób zabezpieczyć naszych seniorów przed groźnym dla zdrowia odwodnieniem.

SKĄD BIORĄ SIĘ PROBLEMY Z ODWODNIENIEM U SENIORÓW?

Po 60 roku życia zaburzenia gospodarki wodno- elektrolitowej powstają stosunkowo łatwo. Wiąże się to ze zmniejszeniem rezerwy wody w organizmie. Według szacunków, w wieku podeszłym woda stanowi około 50% masy ciała. Jest to o 10% mniej, niż w przypadku osób młodych! Normalnie w sytuacji, gdy poziom nawodnienia organizmu spada, nerki przechodzą w „tryb oszczędzania” – zatrzymują wodę w organizmie, a mózg daje sygnał: „Jestem spragniony. Potrzebuję wody. Teraz!”.

http://asphaltdrivewayco.com/cleaning-concrete-driveway/ Tymczasem u seniorów bardzo często subiektywne uczucie pragnienia jest albo bardzo słabe, albo nie występuje w ogóle, a nerki mniej skutecznie zatrzymują płyny. Dodatkowo, gdy osoba starsza boryka się z bólem kolan, kręgosłupa, trudnością z przełykaniem może stwierdzić, że pójście po szklankę wody nie jest warte dyskomfortu. Podobnie odsuwać od siebie nawodnienie organizmu mogą seniorzy mający trudności z nietrzymaniem moczu – uważając, że im mniej będą pić, tym mniej problem nietrzymania moczu będzie im doskwierał.

Takie myślenie to duży błąd.

CZYM GROZI ODWODNIENIE?

Zignorowanie problemu odwodnienia może prowadzić do naprawdę poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet zagrożenia życia. Wraz z czasem odwodnienie prowadzi do niewydolności układu pokarmowego, nerek, schorzeń układu moczowego oraz delirium. Według prowadzonych w USA badań u ponad połowy seniorów trafiających na szpitalny oddział ratunkowy badania stwierdzają odwodnienie.

OBJAWY ODWODNIENIA – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

xanax buy uk Oznaki lekkiego odwodnienia:

xanax cheap overnight przesuszony język i gęsta ślina
ciemny kolor moczu lub oddawanie niewielkiej jego ilości podczas wizyty w łazience
drętwienie mięśni rąk i nóg
ból głowy, zmęczenie, dezorientacja, poczucie osłabienia
mała ilość lub brak łez podczas płaczu
Objawy poważnego odwodnienia:

http://life1031.com/events/2017-07-20/?ical=1/ niskie ciśnienie krwi; puls może być szybki ale słaby
dreszcze i drgawki
ostre drętwienie lub skurcze mięśni kończyn, pleców i brzucha
spuchnięty, wzdęty brzuch
zapadnięte, przesuszone oczy z niewielką ilością lub brakiem łez
pomarszczona, przesuszona skóra pozbawiona
elastyczności
przyśpieszony oddech
ból głowy, zaburzenia poznawcze, omdlenia
Najprostszym wskaźnikiem, jaki możecie sprawdzić od razu to kolor moczu – im ciemniejszy mocz, tym bardziej Twój bliski jest odwodniony.

xanax pfizer buy online JAK ZADBAĆ O ODPOWIEDNIE NAWODNIENIE TWOJEGO SENIORA?

http://yourlivingbody.com/department/unisex-child/feed/ 1. Zadbaj o to, by obok bliskiego zawsze stała szklanka z wodą. By zadbać o walory smakowe i zachęcić osobę starszą do picia dołóż do wody truskawki, maliny, mięte lub po prostu plaster cytryny.

http://livepixelsphotography.com/wp-json/oembed/1.0/embed?url=http://livepixelsphotography.com/caitlyn-chris-engagement/ 2. Przypominaj bliskiemu o piciu wody ZANIM JESZCZE poczuje pragnienie

3. Zorganizujcie system śledzenia, czy senior przyjmuje odpowiednią ilość wody. Nastaw przypomnienie w telefonie co pół godziny i skorzystaj z arkusza monitorowania poziomu nawodnienia.

http://asphaltdrivewayco.com/author/derickson/ 4. Zrezygnujcie z napojów odwadniających – kawy, herbaty, alkoholu. Jeśli senior nie chce sobie tego odmawiać, do każdej herbaty powinien wypić dodatkową szklankę wody.

best online xanax reviews 5. Zaopatrz swojego bliskiego w małe, półlitrowe butelki wody – 1,5 litra może być zbyt dużym ciężarem do dźwigania.

6. Świetnym pomysłem są butelki filtrujące – mogą mieć niewielką pojemność, można do nich nalać wody z kranu i zaraz po przefiltrowaniu bezpiecznie pić. Pamiętaj tylko o zmianie filtra zgodnie z zaleceniami producenta!

buy alprazolam online india 7. Zwróć uwagę na to, jaką wodę kupuje Twój bliski – niech będzie to woda mineralna, uzupełniająca dodatkowo poziom mikroelementów w organizmie.

order alprazolam pills 8. W sytuacji, gdy zauważysz oznaki odwodnienia podaj bliskiemu niskosłodzony napój elektrolitowy (taki, jak dla sportowców)

can i buy xanax in thailand 9. Gdy bliski ma problemy z przełykaniem, zdiagnozowaną dysfagię lub występuje u niego ryzyko zachłyśnięcia pomyśl o zaopatrzeniu się w preparat zagęszczający, który zmieni konsystencję płynu a jednocześnie nie wypłynie na smak napoju.

cheap xanax in mexico 10. Pokaż seniorowi z nietrzymaniem moczu korzyści wynikające z nawadniania organizmu: zmniejszenie problemów z zaparciami, zmniejszenie ryzyka zachorowania na raka pęcherza u mężczyzn, zmniejszenie ryzyka choroby wieńcowej lub upadków i unieruchomienia z powodu zasłabnięcia.

order xanax online cheap Woda to życie. Przypomnijmy o tym sobie i swoim bliskim, zwalczmy odwodnienie i cieszmy się pięknem lata i dobrej pogody.

Leave a Reply

safe to order xanax online Your email address will not be published. Required fields are marked *

xanax australia buy